Dlaczego ważne jest podawanie witaminy C dzieciom

10 cze, 2021 0 comments
admin admin

Witamina C ma wiele korzyści zdrowotnych. Często jest przyjmowany jako suplement witaminowy, który pomaga zwiększyć ilość przeciwutleniaczy w organizmie i pomaga zapobiegać chorobom. Witamina C jest niezbędnym składnikiem odżywczym zaangażowanym głównie w syntezę neuroprzekaźników i naprawę tkanek. Bierze również udział w tworzeniu krwinek, zapobieganiu i leczeniu infekcji oraz metabolizmie. Ponieważ jest rozpuszczalna w tłuszczach, witamina C musi być spożywana z pożywieniem lub wodą, dlatego większość ludzi woli otrzymywać codzienne zapotrzebowanie na tę witaminę z suplementów witaminy C.

Pomyślałem, że stworzę krótki artykuł o tym, co się stanie, jeśli zażyjesz zbyt dużo witaminy C. Na potrzeby tego artykułu zakładam, że pytasz o przyjmowanie tabletek z witaminą C. Większość osób przyjmujących tabletki z witaminą C przyjmuje tylko zalecaną dawkę. Oznacza to, że przyjmują zalecaną dawkę i nie przekraczają jej. Jeśli przekroczysz zalecaną dawkę witaminy C o więcej niż zalecana ilość, twoje ciało wchłonie witaminę C poza to, do czego jest przeznaczone, co może mieć negatywny wpływ.

Kiedy pytasz, co się stanie, jeśli przyjmę zbyt dużo witaminy C, ważne jest, aby pamiętać, że organizm ludzki nie może powstrzymać się od wchłaniania nadmiaru witaminy C. Ludzki organizm może powstrzymać się od przyjmowania zbyt dużej ilości witaminy C tylko wtedy, gdy jest wystawiony na działanie promieni słonecznych. Wystawianie ciała na działanie promieni słonecznych najlepiej wykonywać za pomocą produktów przeciwsłonecznych, które blokują promienie UV światła słonecznego. Produkty te powinny być w stanie uzyskać całą witaminę C, której potrzebuje organizm.

Co jeśli nie mam dostępu do światła słonecznego? Istnieją inne opcje dla osób, które chcą uzyskać jak najwięcej witaminy C bez zwiększania spożycia witaminy C poprzez jedzenie lub suplementację. Istnieją suplementy, które można kupić bez recepty w każdej aptece i te suplementy powinny być w stanie dostarczyć całą potrzebną witaminę C. Jednym z lepszych suplementów witaminy C dostępnych obecnie na rynku jest All Natural Vitamin C. Ten produkt zawiera nie tylko witaminę C, ale także inne ważne przeciwutleniacze i inne korzystne substancje, takie jak ekstrakty Monavie i wskazówki dotyczące dawkowania.

Inne produkty, które są dobrym źródłem witaminy C to jagody, owoce cytrusowe, sok pomarańczowy, olej z wątroby dorsza i pomidory. Olej z wątroby dorsza jest uważany za jedno z najlepszych źródeł witaminy C. Chociaż zawiera trochę witaminy C, nadal uważa się go za znacznie niższy niż witamina C znajdująca się w pomarańczach i jagodach. Dla tych, którzy chcą uzyskać jak najwięcej witaminy C, zaleca się spożywanie pokarmów uważanych za dobre źródło witaminy C.

Więc co się stanie, jeśli w swojej diecie przyjmę za dużo witaminy C? Jeśli zamierzasz spożywać więcej witaminy C, niż jest to zalecane, powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach. Jeśli zażyjesz więcej niż powinieneś, możesz stać się podatny na rozwój wysokiego ciśnienia krwi. Oprócz tego mogą wystąpić objawy, takie jak wymioty, biegunka, nudności, a nawet utrata wagi.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko otrzymuje wystarczającą ilość witaminy C, zaleca się dostarczanie mu codziennej suplementacji zawierającej witaminę C. Jednym z najpopularniejszych produktów z witaminą C na rynku jest Całkowicie Naturalna Witamina C. Dzieci w wieku sześciu lat i starszych może uzyskać wystarczającą ilość witaminy C w tym codziennym suplemencie przy użyciu tego wyjątkowego systemu. System całkowicie naturalnej witaminy C zapewni Twoim dzieciom zdrową witaminę C bez szkodliwych skutków ubocznych, które są powszechne w przypadku innych produktów. Zawsze powinieneś porozmawiać z lekarzem, zanim zaczniesz podawać dziecku suplementy.

Bardzo ważne jest również trzymanie dzieci w wieku 12 lat i starszych z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Słońce może spowodować znaczne uszkodzenia skóry. Jeśli Twoje dziecko spędza dużo czasu na zewnątrz, powinno nosić krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym. Jako rodzic powinieneś również upewnić się, że chronisz swoje dzieci przed silnymi skutkami wiatru, zwłaszcza jeśli mają tendencję do zabawy na zewnątrz. Dopóki chronisz je przed słońcem i niebezpieczeństwami, takimi jak wiatr, będą bezpieczne. Twoje dziecko może również odnieść korzyści z suplementu witaminy C, który ją zawiera.

Tags: 

Comments are disabled.