Lego dla dorosłych i nie tylko

Jak dobrać zestaw Lego do wieku dziecka?

Klocki Lego city 2022 to uniwersalne zabawki, które dostosowane są do różnego przedziału wiekowego. Mogą się bawić nimi zarówno dzieci i dorośli, aby dobrać odpowiedni model należy zwrócić uwagę na preferencje obdarowywanej osoby. W celu dostosowania poziomu trudności klocków do danego wieku wystarczy zwrócić uwagę na grafikę umieszczoną z przodu opakowania zestawów. Będzie ona informowała o przeznaczeniu wiekowym danego produktu. Warto także zwrócić uwagę na kategorię, którą tworzą dane klocki. Te techniczne dotyczące motoryzacji lub budownictwa będą przeznaczone dla osób starszych. Natomiast dotykające zagadnień growych lub filmowych dla osób młodszych. Związane jest to nie tylko z tematyką popularną wśród danej grupy wiekowej, ale również trudnością składania zestawów.

Zestawy dla osób starszych

Przykładowo seria technik jest bardzo trudna i potrafi zaskoczyć swoją złożonością niejednego dorosłego. Istnieje również alternatywa składania klocków według siebie nie stosując się do instrukcji, dzięki temu powstaną modele wyłącznie zależne od składającego i rozwiną jego kreatywność, oraz abstrakcyjne myślenie. 

Zestawy dla dorosłych to zwłaszcza te, które posiadają największą liczbę części. Ilość klocków może przekraczać kilka tysięcy, a składanie zajmie od paru dni do nawet kilku tygodni. Lego City 2022 to przykład serii nieskomplikowanej, ale cieszącej się dużą popularnością wśród starszych. Jedną z jej głównych zalet jest możliwość stworzenia kompletnego miasta łącząc wiele zestawów. Pozwala to na stworzenie z pozornie nieskomplikowanych zestawów wielkiej i złożonej infrastruktury miejskiej. Takie projekty zrobią wrażenie na wielu gościach odwiedzających mieszkanie. Skompletowane zestawy przy każdym spojrzeniu będą przypominały satysfakcję płynącą ze złożenia oraz szczęśliwie spędzone chwile przy kreowaniu. Dobrym wyjściem jest połączenie miłego z pożytecznym i tworzenie zestawów wspólnie z dziećmi.